Individuální projekty Hradec Králové Individuální projekty Pardubice podporují nás podpořte nás

Podrobnosti
aktuality

12. 11. 2021

CDZ funguje v Chrudimi už rok. Zájem o služby roste.

 

CDZ v Chrudimi má za sebou první rok fungování. Náš tým složený ze zdravotníků a sociálních pracovníků pomohl za rok 141 klientům. V rámci aktivit chrudimského střediska pomáhá nejen klientům, ale zaměřujeme se také na spolupráci s jejich rodinami.

Jedním z klientů, kterým jsme pomohli na cestě zotavení se z duševní nemoci je pan Marek. Život mu kromě psychózy komplikuje také závislost. V minulosti byl několikrát hospitalizován, po propuštění však přestal brát léky a přerušil ambulantní léčbu u psychiatra. Výsledkem spolupráce s CDZ je, že Marek užívá léky, které mu pomáhají zvládat psychózu a zůstává v pravidelném kontaktu s pracovníky a psychiatričkou CDZ. Do pomoci byla zapojena také Markova rodina. Marek díky podpoře CDZ posílil svoji samostatnost a zvládá povinnosti běžného života.

V současné době například probíhá ve středisku trénink metakognitivních funkcí pod vedením psycholožky Mgr. Nikoly Dymáčkové. Podporuje klienty uvědomovat si chyby ve vnímání a myšlení a jak s nimi pracovat.

Zájem o služby CDZ roste, podařilo se nám navázat dobrou spolupráci také s okolními obcemi a úřady.

Před zahájením poskytování služby bylo nutné provést rekonstrukci střediska PDZ s cílem upravit jeho prostory, aby měli pracovníci i klienti vhodné zázemí. Rekonstrukce byla realizována díky finanční podpoře donátorů. Na rekonstrukci prostor přispěly: Pardubický kraj, město Chrudim, město Třemošnice a obec Třibřichy. Finanční pomoc poskytly také společnosti NEDCON Bohemia, Elektrárny Opatovice, VS Chrudim, Metaltechnik, DALU, Ing. Petr Odstrčil a Mgr. Jana Korbelová.

 

Naše
pobočky

Péče o duševní
zdraví, z. s.

Bělehradská 389
530 09 Pardubice

T: +420 466 400 116
E: info@pdz.cz
IC: 64 24 22 18

AKTUALITY

26. 11. 2021

Právě nás naplňují dojetí, nadšení i hrdost. Náš historicky první KALENDÁŘ PDZ 2022 je na světě.

číst více

19. 11. 2021

Už 1. 12. 2021 nastoupí jako výkonný ředitel do naší organizace Petr Pavlíček. Své žezlo mu po 24 letech předá Petr Hejzlar.

číst více

12. 11. 2021

CDZ funguje v Chrudimi už rok. Zájem o služby roste.

číst více

zobrazit starší novinky