Individuální projekty Hradec Králové Individuální projekty Pardubice podporují nás podpořte nás

Podrobnosti
aktuality

01. 11. 2021

Od listopadu spouštíme provoz denního centra pro klinety Centra duševního zdraví v Pardubicích.

 

Centrum duševního zdraví Pardubice, které provozuje naše organizace Péče o duševní zdraví, otevírá od listopadu po rekonstrukci svého zázemí nový prostor pro klienty – denní centrum. To nabízí bezpečné a útulné prostředí pro setkávání, podporu i poučení či smysluplné trávení volného času. 

Před dvěma lety jsme začali mimo sociální služby poskytovat i služby zdravotní a otevřeli jsme centra duševního zdraví. To znamenalo nejen nárůst počtu zaměstnanců o zdravotnický personál, ale především také zvýšení počtu klientů služeb, a tedy i potřebu kapacitně navýšit prostory našich středisek, kde centra duševního zdraví vznikla (v Pardubicích, Chrudimi a Hradci Králové)
V Pardubicích byla rekonstrukce střediska na adrese Bělehradská 389 dokončena letos vlétě, a to za finanční podpory Pardubického kraje, statutárního města Pardubice a firmy EOP. Zrekonstruované prostory organizace představila veřejnosti na konci září v rámci Dne otevřených dveří. 

V rámci rekonstrukce bylo v Centru duševního zdraví Pardubice vybudováno nejen nové zázemí a kanceláře pro zaměstnance, konzultační místnosti a ordinace pro schůzky s klienty, ale také tzv. denní centrum, kam mohou klienti PDZ volně přijít, trávit zde volný čas, setkávat se s ostatními a v případě života bez doma se třeba i umýt a vyprat si.
Denní centrum se otevírá pro zájemce od listopadu. Navštívit ho mohou volně v úterý odpoledne či v pátek dopoledne. V ostatních dnech v odpoledních hodinách probíhají v místnosti denního centra skupinové aktivityJednou z nich je dramaterapeutická skupina. „V tzv. Divadílně se kromě divadelních metod soustředíme na psychiku účastníků. V rámci reflexí diskutujeme o svých pocitech, které se dostavily při jednotlivých aktivitách. Kromě toho probíhají ve skupině řízené relaxace, nejrůznější hry či pohybové aktivity. Účastníci mají navíc možnost využít psychologické podpory,“ říká psycholog PDZ Filip Škrdlík. Další aktivitou je tzv. Peer skupina, ve které mají účastníci možnost vyměnit si a podělit se o své zkušenosti s duševní nemocí. „Říkáme si např., co nám konkrétního pomohlo v procesu zotavení nebo jak jsme úspěšně vyřešili nějaký problém, což může být jistá inspirace pro další účastníky, kteří se třeba potýkají se stejnými potížemi,“ říká Alžběta Beranová, peer konzultantka PDZ. Nabízené aktivity mohou klienti kdykoli volně navštívit a do skupiny se přidat.  

Naše
pobočky

Péče o duševní
zdraví, z. s.

Bělehradská 389
530 09 Pardubice

T: +420 466 400 116
E: info@pdz.cz
IC: 64 24 22 18

AKTUALITY

17. 05. 2022

Prosba o pomoc – podpořte náš projekt hlasem. 

číst více

10. 05. 2022

2 zajímavé besedy se budou konat v Jičíně a Pardubicích.

číst více

05. 05. 2022

Nová podpůrná skupina nejen pro klienty od dnešního dne v Rychnově nad Kněžnou.

číst více

zobrazit starší novinky