Individuální projekty Hradec Králové Individuální projekty Pardubice podporují nás podpořte nás

Podrobnosti
aktuality

21. 07. 2021

Ředitel PDZ MUDr. Petr Hejzlar míří naplno do role psychiatra a organizace tak hledá do svého managementu nové tváře

 

Vedení východočeské organizace Péče o duševní zdraví (PDZ) čekají změny. Ředitel organizace a psychiatr MUDr. Petr Hejzlar změní svou funkci a začne se naplno věnovat práci psychiatra v jednom ze středisek PDZ, Centru duševního zdraví Pardubice. Na post ředitele organizace aktuálně vypisuje otevřené výběrové řízení.

Nezisková organizace Péče o duševní zdraví, která podporuje lidi v zotavení se z vážných duševních potíží prostřednictvím 7 regionálních terénních týmů působících v okresech Pardubice, Chrudim, Ústí nad Orlicí, Hradec Králové, Náchod, Rychnov nad Kněžnou a Jičín, prochází v posledních letech dynamickým rozvojem. Ve třech svých pobočkách (Pardubice, Chrudim, Hradec Králové) rozšířila svůj tým sociálních pracovníků a peer konzultantů o zdravotní sestry, psychology a psychiatry a vytvořila Centra duševního zdraví (CDZ).

Rychlý rozvoj jde ruku v ruce s potřebou posílit její řízení. „Potřebujeme vytvořit stabilní organizační oporu rozvojovým plánům, protože Centra duševního zdraví chceme postupně provozovat ve všech okresech, kde působíme. Čeká nás obrovské množství nejen manažerské práce. A tak nastal čas pro změnu řídící struktury organizace i pro personální změny. Potřeba rozvíjet řízení organizace se pojí s mým osobním rozhodnutím do konce roku 2021 odejít po 24 letech z funkce výkonného ředitele a věnovat se naplno lékařské profesi,“ komentuje změny ředitel PDZ MUDr. Petr Hejzlar.

A ihned doplňuje: „Z PDZ ale rozhodně neodcházím, protože mojí hlavní náplní bude práce psychiatra v pardubickém Centru duševního zdraví.“ Po čtyřiadvaceti letech se tak podařilo, že bude MUDr. Petr Hejzlar vykonávat práci, s jejíž vidinou do organizace vstupoval. V roli psychiatra CDZ sice částečně působí již od roku 2019, kdy CDZ vzniklo, ale nyní se jí chce věnovat na plný úvazek a předat manažerské výzvy a povinnosti novým tvářím.

Do výběrového řízení na pozici ředitele organizace zve schopné manažery se zkušenostmi ze sociálních a zdravotních služeb či dalších oblastí neziskového sektoru. 

Naše
pobočky

Péče o duševní
zdraví, z. s.

Bělehradská 389
530 09 Pardubice

T: +420 466 400 116
E: info@pdz.cz
IC: 64 24 22 18

AKTUALITY

24. 09. 2021

Týdny pro duševní zdraví zdraví jsou v plném produ. V rámci jejich programu představilo své prostory i nově zrekonstruované Centrum duševního zdraví v Pardubicích. Sledujte i další akce TDZ. 

číst více

23. 09. 2021

Náš ředitel MUDr. Petr Hejzlar byl Královéhradeckým krajem oceněn jako osobnost v oblasti sociální práce a sociálních služeb.

číst více

09. 09. 2021

Hledáme nové posily do managementu organizace - odborného ředitele a pracovníka PR

číst více

zobrazit starší novinky