Centrum duševního zdraví Pardubice Centrum duševního zdraví Hradec Králové Individuální projekty Hradec Králové Individuální projekty Pardubice podporují nás podpořte nás

Podrobnosti
aktuality

15. 07. 2020

Nové automobily získalo středisko Jičín a Rychnov nad Kněžnou díky projektům MAS.

                    

Cílem organizace Péče o duševní zdraví (PDZ) je být co nejvíce mobilní, aby mohla poskytovat lidem s duševním onemocněním podporu v místě jejich bydliště a tam, kde to zrovna potřebují. Pracovníci tráví s klienty až 70% času v terénu.  

Spolek poskytuje služby nejen ambulantně, tedy na jeho střediscích, ale hlavně v terénu. Svůj pracovní den sociální pracovníci PDZ tráví jízdami za lidmi, kteří ztratili kvůli duševní nemoci práci, rozpadly se jim vztahy, přišli o peníze, rodinné zázemí či domov anebo nemohou trávit volný čas tak, jak by chtěli. Pracovníci pomáhají klientům řešit sociální potíže, radí jim, jak zvládat projevy nemoci v běžném životě a podporují je na cestě k zotavení z nemoci.

Při práci terénních pracovníků je velkým a důležitým pomocníkem automobil. Pomáhá pracovníkům obsloužit i klienty bydlící v menších a hůře dostupných obcích. Díky autu se ke klientům dostanou rychleji a zvládnou být v kontaktu s více lidmi než při jízdách hromadnou dopravou.

Organizaci se nyní podařilo mobilitu sociálních pracovníků podpořit, a to díky zapojení se do projektu a výzvy Místní akční skupiny Otevřené zahrady Jičínska a také Místní akční skupiny sdružení Splav.  Tyto projekty umožnily nakoupit automobil hned pro dvě střediska organizace a zvýšit tak mobilitu ve dvou městech – Jičíně a Rychnově nad Kněžnou. „Auto je u nás využíváno nepřetržitě a je opravdu potřebné. Za našimi klienty jezdíme mnoho kilometrů, a to i do míst, kde je veřejnou dopravou složité se dostat. Bez automobilu by takové cesty byly často komplikované. Auto nám tedy na cestách za klienty ušetří mnoho času,” komentuje práci v terénu vedoucí jičínského střediska PDZ Mgr. Veronika Stříbrná.

 

Naše
pobočky

Péče o duševní
zdraví, z. s.

Bělehradská 389
530 09 Pardubice

T: +420 466 400 116
E: info@pdz.cz
IC: 64 24 22 18

AKTUALITY

10. 08. 2020

Ve středisku Ústí nad Orlicí začíná 13.8. nový program pro klienty

číst více

03. 08. 2020

Připravili jsme pro Vás 25. ročník festivalu TÝDNY PRO DUŠEVNÍ ZDRAVÍ!

číst více

28. 07. 2020

V Chrudimi se letos na podzim otevře Centrum duševního zdraví

číst více

zobrazit starší novinky